Víš co jíš

There are 17 entries in this glossary.
Search for glossary terms (regular expression allowed)

Glossaries

Term Main definition
bacilonosič
Bacilonosič je člověk, který sice má v těle nebezpečnou bakterii, ale ta mu nezpůsobuje žádné onemocnění, jen ji „nosí“ po svém okolí, které může nakazit.
Počet zobrazení - 1331
bacilonosiči
Bacilonosič je člověk, který má v těle nebezpečnou bakterii, ale ta mu nezpůsobuje žádné onemocnění, jen ji „nosí“ po svém okolí, které může nakazit.
Počet zobrazení - 1328
bazálního metabolismu
O bazálním metabolismu mluvíme tehdy, když tělo spaluje energii v úplném klidu.
bazické
tvoří s kyselinami soli
Počet zobrazení - 1259
bezlepková dieta
Bezlepková dieta je taková, při které z našeho jídelníčku úplně vypustíme potraviny s obsahem lepku. Jejím základem je z obilovin kukuřice, rýže, jáhly (proso), amarant. Pro přípravu pečiva, cukrovinek a jiných potravin se vyrábí speciální bezlepkové směsi, které jsou k dostání v obchodech se zdravou výživou, ale již i v normálních prodejnách. Bezlepkové potraviny poznáte podle symbolu přeškrtnutého klasu.
BFH
BFH – Baby Friendly Hospital (z angl.) Nemocnice přátelské dítěti
Počet zobrazení - 590
Bikava
Bikava je instantní kávovinová směs. Obsahuje: bílkoviny 16,5g, sacharidy 63g , tuky 12,5g. Její energetická hodnota je 1800 kJ/100g v suchém stavu
Počet zobrazení - 596
bílkovinné nápoje pro sportovce
Můžete je znát pod názvem „gainery“ nebo bílkovinné koncentráty – jsou určené hlavně sportovcům, kteří chtějí zvýšit množství svalů.
bílkovinné potraviny
Bílkovinné potraviny jsou ty, které obsahují velké množství bílkovin. Například vejce, maso, ryby, luštěniny, mléko a mléčné výrobky.
bílkovinné povahy
Základemn těchto látek jsou bílkoviny.
bílkovinných potravin
Bílkovinné potraviny jsou ty, které obsahují velké množství bílkovin. Například vejce, maso, ryby, luštěniny, mléko a mléčné výrobky.
biogenních
Biogenní znamená „životatvorný“, pro život nezbytný.
Počet zobrazení - 1392
biokvalitě
Bio výrobek je takový, při jehož výrobě je maximálně chráněna příroda, výroba je ekologicky šetrná a nejsou při ní používané žádné umělé chemické látky, například hnojiva, postřiky, do potravin se nesmí přidávat tzv. "éčka".
Počet zobrazení - 1382
biotin
Biotin se také nazývá vitamín H. Patří mezi vitamíny skupiny B. Poskytuje ho vaječný žloutek, játra, jeho významným zdrojem jsou střevní bakterie.
Počet zobrazení - 627
BMI
BMI je zkratka pro Body Mass Index, česky – index tělesné hmotnosti.
Počet zobrazení - 731