Poruchy příjmu potravy

Co jsou poruchy příjmu potravy?

O posedlosti hubnutím, zbytečných hodinách počítání kalorií a extrémním trápení těla v posilovně, které mohou zapříčinit  poruchy příjmu potravy s velmi vážnými zdravotními důsledky.

 anorexie
S pojmy mentální anorexie a mentální bulimie se jistě již někdy v životě setkal každý z nás. Tato závažná duševní onemocnění jsou nejznámějšími poruchami příjmu potravy. Nemocní mají chorobný strach z tloušťky, a proto málo jedí, dodržují nejrůznější diety, po jídle zvrací, hodně cvičí, či užívají léky, které vyvolávají průjem nebo zvýšené vylučování moči.

Číst dál...

Mentální anorexie

O mentální anorexii, jejích příčinách, příznacích, následcích a léčbě. 

Mentální anorexie je duševní onemocnění, při kterém pacient trpí přehnaným a často i neodůvodněným strachem z tloušťky, má o svém těle  zkreslené představy, a proto záměrně hladoví a ubývá na hmotnosti. Nízkou tělesnou hmotnost se pak snaží udržet za každou cenu.

Číst dál...

Příběhy dívek s mentální anorexií

Na řádcích níže můžete nahlédnout do duše dívek, které trpí mentální anorexií.

Číst dál...

Mentální bulimie

O mentální bulimii, jejích příčinách, příznacích, následcích a léčbě. 

 

Mentální bulimie je duševní onemocnění, při němž pacient opakovaně trpí nekontrolovatelnými záchvaty konzumace velkého množství potravy, která je často navíc energeticky bohatá. Následně pacienta trápí pocity viny, deprese a nevolnost a vyvolává si zvracení, někdy  navíc užívá projímadla, aby se snědeného jídla zbavil.

Číst dál...

Kontakty

Ministerstvo zemědělství
Těšnov 65/17
Praha 1, 110 00

info@mze.cz
+420 221 811 111
+420 221 812 425

Ministerstvo zemědělství logo
ÚZEI
Ministerstvo zdravotnictví logo

Webová stránka je realizována v rámci plnění dotačního programu MZ ČR „Národní program zdraví – projekty podpory zdraví 2013“, projekt č. 10305: „Informační kampaň na téma WHO 5 klíčů k bezpečnému stravování, hygiena při manipulaci s potravinami a zdravá výživa“