Ateroskleróza

Co je ateroskleróza

Co je ateroskleróza a jaké nemoci vyvolává.

ceva_2

 

Ateroskleróza je degenerativní onemocnění cévní stěny, při němž dochází k tuhnutí cévní stěny a zužování jejího průsvitu. Lidově se mluví o ucpávání cév. Rozvíjí se pomalu a nenápadně, často již od dětství. Řadu let probíhá bez příznaků, bezbolestně.

Číst dál...

Můžeme chránit před aterosklerózou?  

Co vyvolává aterosklerózu a jak se před ní můžeme chránit.

 

srdce

 

Ateroskleróza má mnoho tváří. U někoho se projeví jako mrtvička (cévní mozková příhoda), u jiného ischemickou chorobou dolních končetin, srdečním infarktem nebo „jen“ anginou pectoris. Srdeční infarkt je jednou z nejčastějších komplikací aterosklerózy. Včasnou ochranou (prevencí) můžeme významně snížit riziko, že infarkt nebo mrtvička postihnou právě nás. Jak se tedy můžeme proti ateroskleróze včas a účinně bránit?

Číst dál...

Jak můžeme sami ovlivnit rozvoj aterosklerózy

Jak se sami můžeme chránit před aterosklerózou a nemocemi srdce a cév.

 

srdce

 

Ateroskleróza se může začít nenápadně rozvíjet již od útlého věku. Správnými stravovacími návyky a dostatečnou pohybovou aktivitou můžeme její rozvoj ovlivnit. Pojďme se podívat, jak na to.

Číst dál...

Kontakty

Ministerstvo zemědělství
Těšnov 65/17
Praha 1, 110 00

info@mze.cz
+420 221 811 111
+420 221 812 425

Ministerstvo zemědělství logo
ÚZEI
Ministerstvo zdravotnictví logo

Webová stránka je realizována v rámci plnění dotačního programu MZ ČR „Národní program zdraví – projekty podpory zdraví 2013“, projekt č. 10305: „Informační kampaň na téma WHO 5 klíčů k bezpečnému stravování, hygiena při manipulaci s potravinami a zdravá výživa“