Obezita

Chci se nadváhy zbavit, ale jak na to?

Jak nejlépe dosáhnout zdravé váhy tak, aby výsledky dlouhodobě vydržely. Jak si upravit jídelníček, jak se hýbat a proč nemá význam dodržovat diety z populárních časopisů. 

 tlusty_kluk

Váha není to nejdůležitější

Jen samotná hodnota vaší váhy vlastně nevypovídá nic o tom, kolik máte tuku, kolik svalů, jaká je vaše postava nebo jak se cítíte. Není proto důležité dosáhnout nějakého konečného čísla na váze, ale spíše  týkající se postavy, kondice, zdravotního stavu. Při hubnutí nezapomínejte, že tuk váží mnohem méně než svaly.

Číst dál...

Ke zdravé váze zdravě a příjemně

O ideální váze, problémech nadváhy a obezity a jak hubnout zdravě. 

 hruska

Jaká váha je vlastně ideální?

Za ideální tělesnou hmotnost (váhu) je považována taková, se kterou je spojeno nejméně zdravotních problémů a u které je možné očekávat nejvyšší dožitý věk. Na základě velkého množství studií byla stanovena rozmezí a metody, které pomáhají váhu hodnotit.

Číst dál...

Nadváha a obezita a jak se jim postavit

Jak se zjišťuje ideální váha, míry či složení těla. Kdy mluvíme o nadváze, kdy o obezitě a jaké jsou jejich příčiny, následky a jak jim předcházet.

  obezni_holcicka

Nadváha a obezita – moderní epidemie

Nadváha a obezita jsou stavy, při kterém se v těle nahromadí nadbytek tukové tkáně. Počet obézních lidí roste čím dál rychleji, hlavně ve vyspělých zemích. Češi patří mezi nejobéznější evropské národy.

Číst dál...

Kontakty

Ministerstvo zemědělství
Těšnov 65/17
Praha 1, 110 00

info@mze.cz
+420 221 811 111
+420 221 812 425

Ministerstvo zemědělství logo
ÚZEI
Ministerstvo zdravotnictví logo

Webová stránka je realizována v rámci plnění dotačního programu MZ ČR „Národní program zdraví – projekty podpory zdraví 2013“, projekt č. 10305: „Informační kampaň na téma WHO 5 klíčů k bezpečnému stravování, hygiena při manipulaci s potravinami a zdravá výživa“