Význam a podpora kojení

Výživa kojících žen

brokolice v hrnciO tom, jaké potraviny jsou vhodné a naopak nevhodné pro kojící ženy a jak by měl správně vypadat jejich jídelníček tak, aby co nejvíce podpořil zdraví kojící maminky i dítěte a také podpořil tvorbu a správné složení mateřského mléka.

 

Odborníci doporučují kojení jako nejvhodnější způsob výživy dítěte v prvních měsících života. Kojení a výživa mateřským mlékem mají pro matku i dítě velké množství výhod – více se o nich můžete dočíst zde.

Číst dál...

Kojení, ideální výživa pro počátek života

Okojeni tom, čím vším je kojení prospěšné pro matku a dítě, jak můžeme usnadnit nástup kojení, jak správně kojit a o jiných možnostech podání mateřského mléka. Nejčastější mýty a pověry o kojení.

 

Význam kojení pro matku a dítě

Kojení je nejlepším způsobem výživy novorozence a kojence, má mnoho výhod pro maminku i dítě. Kojit může asi 97 % žen, přesto kojení není samozřejmý proces, hlavně na počátku je často potřeba vytrvalost ze strany maminky i ošetřujícího personálu v porodnici.

Číst dál...

Kontakty

Ministerstvo zemědělství
Těšnov 65/17
Praha 1, 110 00

info@mze.cz
+420 221 811 111
+420 221 812 425

Ministerstvo zemědělství logo
ÚZEI
Ministerstvo zdravotnictví logo

Webová stránka je realizována v rámci plnění dotačního programu MZ ČR „Národní program zdraví – projekty podpory zdraví 2013“, projekt č. 10305: „Informační kampaň na téma WHO 5 klíčů k bezpečnému stravování, hygiena při manipulaci s potravinami a zdravá výživa“