Výživa dětí

Správná výživa dětí školního věku a adolescentů

O tom, jak se mění výživové nároky mezi 6.–19. rokem, o zdravé výživě a správném stravovacím režimu školáků.


Období školní docházky je dlouhé a naše tělo během něj prodělá velké změny. S tím souvisí i velké změny nároků těla na příjem energie i jednotlivých živin.

Číst dál...

Výživa dětí a dospívajících s intenzivní pohybovou aktivitou

V tomto článku se dozvíte, jak se liší potřeba živin u jednotlivých sportů, jaká je vhodná skladba jídelníčku mladého sportovce a jak by se měl lišit jídelníček během tréninku, před závodem a během samotného sportovního výkonu.

17 holka basketbalistka 2
Ačkoli většina dětí a dospívajících má podle průzkumů pohybovou aktivitu příliš nízkou, roste i počet dětí a dospívajících, kteří se naopak věnují některému ze sportů velmi intenzivně či dokonce na vrcholové úrovni.

Číst dál...

Co školákům ve stravě často chybí

O tom, které důležité živiny mohou ve stravě školních dětí chybět, jak se jejich nedostatek může projevit a v kterých potravinách se nacházejí.

kureci jatra

 

Dětem ve školním věku mohou při nevhodné skladbě jídelníčku chybět některé důležité minerální látky a vitamíny, jejichž nedostatek způsobuje v organismu vážné poruchy.

 

Číst dál...

Zdravá školní svačina není žádná věda

Jak má správně vypadat školní svačina, co našemu zdraví prospívá a co naopak škodí. Jak si vybrat z nabídky školního bufetu nebo automatu. Pár receptů na zdravou a chutnou školní svačinu, kterou si zvládne připravit každý.

 svacinka maly

O tom, že dopolední svačina (neboli přesnídávka) je důležitou částí našeho jídelníčku a neměli bychom ji zanedbávat a už vůbec ne vynechávat, slýcháme často. Přesto se při mapování stravovacích zvyklostí žáků základních a středních škol opakovaně zjišťují nedostatky.

Číst dál...

Ministerstvo zemědělství logo
ÚZEI
Ministerstvo zdravotnictví logo

Webová stránka je realizována v rámci plnění dotačního programu MZ ČR „Národní program zdraví – projekty podpory zdraví 2013“, projekt č. 10305: „Informační kampaň na téma WHO 5 klíčů k bezpečnému stravování, hygiena při manipulaci s potravinami a zdravá výživa“