Moduly výukového programu do interaktivních tabulí „Jíme zdravě a s chutí“ pro 1. stupeň ZŠ


Výukový program "Jíme zdravě a s chutí" obsahuje celkem 21 modulů (souborů).
Moduly jsou zařazeny do 6 tematických celků: 

- Naše tělo
- Výživa
- Původ potravin - zvířata
- Původ potravin - rostliny- Bezpečnost potravin
- Procvičování

 

Naše tělo

Jak funguje trávicí soustava? Jak se máme starat o zuby? Proč je důležitý pohyb? Odpovědi najdete v souborech Trávicí soustava, Zuby a Pohyb. Připravené úkoly vedou děti k samostatné práci a úvahám nad danými tématy.

- Pohyb
- Trávicí soustava
- Zuby

Výživa 

Se zásadami správné výživy se seznámíte v souborech Příjem tekutin, Výživa, Zdravý oběd a Zdravý talíř. Děti si například mohou sestavit  pomocí obrázků menu na talíři a společně pak můžete diskutovat nad zásadami správné výživy.

- Příjem tekutin
- Výživa
- Zdravý oběd
- Zdravý talíř


Původ potravin – zvířata   Zvirata prase pro web

Králík, Drůbež, Kráva, Ovce, Prase, Zpracování mléka – soubory, ze kterých se mimo jiné děti dozvědí o tom, jaké jsou zásady chovu zvířat, či jak se zpracovává mléko. V každém souboru najdete video, se kterým můžete pracovat dle vlastního uvážení.

- Drůbež
- Králík
- Kráva
- Ovce
- Prase
- Zpracování mléka


Původ potravin – rostliny

Jaké jsou základní druhy rostlin, které tvoří náš jídelníček? Které druhy českého ovoce a zeleniny bychom měli často jíst? Co jsou to farmářské trhy? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v souborech Rostliny a Ovoce a zelenina.

- Rostliny
- Ovoce a zelenina


Bezpečnost potravin
 

V souborech Bakterie, Plísně a Zacházení s potravinami se děti seznámí např. s pravidly uchovávání potravin, s výskytem „hodných“ i „zlých“ bakterií a plísní. Soubory jsou doplněné melodickými písničkami.

- Bakterie
- Plísně
- Zacházení s potravinami


Procvičování
 

Zde najdete  soubory Co už umíš, Hrej si a Ovoce a zelenina – procvičování.  S dětmi můžete zábavnou formou procvičit vědomosti získané ze všech ostatních oblastí.  Děti si mohou vše procvičit samostatně, ve skupinkách nebo formou soutěže.

- Co už umíš
- Hrej si
- Ovoce a zelenina - procvičování